Giriş Yap

Kayıt

Üye olduktan sonra rezervasyon bilgilerini profilinizden görüntüleyebilir, turdan sonra da turla ilgili yorumlarınızı yazıp inceleme puanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Ad*
Soyad*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturduğunuzda JoinTour ve TURSAB Güvencesi ile birlikte olursunuz.

Zaten üye misiniz ?

Giriş Yap

Giriş Yap

Kayıt

Üye olduktan sonra rezervasyon bilgilerini profilinizden görüntüleyebilir, turdan sonra da turla ilgili yorumlarınızı yazıp inceleme puanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Ad*
Soyad*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturduğunuzda JoinTour ve TURSAB Güvencesi ile birlikte olursunuz.

Zaten üye misiniz ?

Giriş Yap

Pratik Valiz Hazırlama İpuçları

Pratik Valiz Hazırlama

Seyahat planınızı yaptınız, biletinizi aldınız, otel rezervasyonunuz da tamam. Tatile çıkmak ve kendinizi denize, incecik kumlara, ya da doğanın yemyeşil bağrına atmak için sabırsızlanıyorsunuz! Peki işin bavul hazırlama kısmı? Yoksa siz de eşyalarını yola çıkmadan iki saat önce toparlayanlardan, her şeyi almaya kalkarken en elzem olanını evde unutanlardan mısınız? Belki de valiz hazırlamak size zor geliyor ya da gözünüzde büyüyor olabilirYa da sadece işin içinden çıkamıyor da olabilirsiniz. 
O zaman pratik valiz hazırlama ipuçlarımız sizi çok mutlu edecek!

Gelelim özellikle kadınlar için hassas bir mevzuya: Yanınıza aldığınız her kıyafetin rengiyle uyumlu ayakkabı taşıma arzunuzu çok iyi anlıyoruz ancak yine de eğer uzun süreli bir tatil planı yapmadıysanız, valizin boyutuna göre en fazla bir-iki ayakkabıyla sınırlı kalmaya çalışın! Ayakkabılarınızı tüm eşyalarınızı yerleştirdikten sonra en üste bırakın. Böylece valiz alanından maksimum seviyede faydalanmış olursunuz. Bir de en üste, en önce kullanacağınız eşyalarınızı yerleştirmeye dikkat edin. Pijama, havlu gibi, elinizi attığınızda hemen bulmak isteyeceğiniz eşyaların en üstte, kolay ulaşılır olması sizi inanılmaz rahatlatacaktır.

Kişisel bakım eşyalarının birçoğunun artık seyahat boyu olduğunu unutmayın! Daha ufak boy bakım ürünleriyle valizinizi inanılmaz bir kalabalıktan arındırabilirsiniz. Hepsi bir arada fazla yer kaplıyorsa, parça parça valizinizin farklı gözlerine yerleştirerek de yer kazanabilirsiniz.

Bir diğer ipucu da tüm bölmeleri, cep ve fermuarlı alanları olabildiğince değerlendirmeye çalışmanız. O küçük alanların ne kadar çok eşya toplayabildiğine hayret edeceksiniz!

Her seyahat için, kişisel bakım dışında da mutlaka yanınıza almanız gereken birkaç eşya olduğunu hatırlatalım. Bunlardan ilki ağrı kesici gibi acil durumlar için bulundurmanız gereken ilaçlar. Eğer düzenli kullanmanız gereken başka ilaçlar varsa onları da almayı ihmal etmeyin. Diğeri ise, elektronik cihazlarınızın şarj aletleri. Özellikle de telefonunuzunki. Tatilde dinlenmeye ve eğlenmeye ayıracağınız vakti şarj aleti aramakla kaybetmeye hiç gerek yok!

Bazı eşyaları da valizinizde değil, el çantanızda bulundurmanız gerektiğini unutmayın. Cüzdan, yurtdışına çıkıyorsanız pasaport, nakit para, telefon gibi önemli eşyalarınızı mutlaka el çantanızda tutun. Elektronik cihazlarınızı, fotoğraf makinanızı, varsa laptop’unuzu, ya da kıymetli eşyalarınızı da hasar görme riskine karşı mutlaka el çantanızda taşımalısınız.

Ve son olarak; eğer uçak seyahati gerçekleştiriyorsanız valizinizin kontrol için açılabileceğini unutmayın! Dolayısıyla eşyalarınızı mümkün olduğunca muntazam ve valiz açıldığında ortalığa saçılmayacak biçimde yerleştirmeye özen gösterin!

Tüm bu ipuçlarını ve önerileri uyguladıysanız, valiz hazırlama sanatı konusunda artık deneyimli biri olarak, kusursuz bir hazırlık ile seyahate çıkabilirsiniz demektir! İşin yorucu kısmı bittiğine göre, tatilin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz…

Bir Yorum Yapın