Giriş Yap

Kayıt

Üye olduktan sonra rezervasyon bilgilerini profilinizden görüntüleyebilir, turdan sonra da turla ilgili yorumlarınızı yazıp inceleme puanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Ad*
Soyad*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturduğunuzda JoinTour ve TURSAB Güvencesi ile birlikte olursunuz.

Zaten üye misiniz ?

Giriş Yap

Giriş Yap

Kayıt

Üye olduktan sonra rezervasyon bilgilerini profilinizden görüntüleyebilir, turdan sonra da turla ilgili yorumlarınızı yazıp inceleme puanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Ad*
Soyad*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturduğunuzda JoinTour ve TURSAB Güvencesi ile birlikte olursunuz.

Zaten üye misiniz ?

Giriş Yap

Balkanlar Tatili

Balkanlar Turları

Doğanın, yeşilin ve mavinin tüm canlılığıyla gülümsediği, tarihin nakış gibi işlenmiş dokusunun hala korunduğu sımsıcak insanların diyarı Balkanlar herkesin görmesi ve tanıması gereken bir coğrafya. Yurt dışı turlarının en eğlenceli bir o kadar da kültür dolu turlarından biridir Balkan Turları…

Genç ve dinamik yeni evli çiftlerimiz için balayı turları kapsamında Balkan turları harika bir seçenek olabilir.  

Hem Avrupa hem de Osmanlı mimarisini bir arada barındıran Üsküp’te Vardar Nehri üzerine kurulmuş Taş Köprüyü, Türk Çarşısı’nı, doğal park ve bahçeler ile Rahibe Teresa’nın Evi’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Meşhur Mostar Köprüsü ile tanıdığımız Mostar dar sokakları ve kendine özgü mimarisiyle mutlaka görmeniz gereken önemli şehirlerden biridir. Mostar Köprüsü Osmanlı döneminde inşa edilmiş, savaş döneminde yerle bir olmuş, fakat savaştan sonra yapıldığı yılların aslına uygun olarak aynı ölçülerde, aynı taşlar kullanılarak yeni baştan inşa edilmiştir. Bu güzel hikâyeye sahip köprüyü dünya gözüyle mutla görmeli ve fotoğraflamalısınız. 

Makedonya’nın cenneti olarak adlandırılan Ohrid büyük bir gölün etrafına kurulmuş tarihi ve doğal güzellikleri günümüze dek korunmuş bir şehirdir. Ohrid sokaklarını yürüyerek arşınlamalı, Ohrid Kalesi’ni, Plaoshnik Kilisesi’ni, National Ohrid Museum, National Park Galicica’yı ziyaret etmelisiniz. Ardından Makedonya’nın diğer bir şehri Manastır’da Atatürk’ün zamanında eğitim gördüğü ve şu an müze olarak kullanılan Manastır Askeri İdadisini ziyaret etmeli ve anı defterine küçük bir not düşmelisiniz. Ayrıca Manastır’daki Saat Kulesi, Haydar Kadı Camii, 2. Philip Heykeli ve Kapalı Çarşı görmeniz gereken yerlerdendir.

Balkan turunun vazgeçilmez noktası Saraybosna, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini içinde barındırmaktadır.  Eski Şehir denilen bölge tarihi yapıların toplandığı bir yerdir ve burada; Gazi Hüsrev Bey Camii, Katolik ve Ortodoks Katedrali, Latin Köprüsü, Svrzo Evi, Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Baş Çarşı görülmeye değer mekânlardır.

Tuna ve Sava Nehirlerinin tam ortasında kurulmuş kendine has şehir Belgrad’da Belgrad Kalesi, Saat Kulesi, Kalemeydan Parkı, Victor Anıtı, Nikola Tesla Müzesi, Knez Mihailova Caddesi, Taş Meydan’ı, St. Mark Kilisesi’ni mutlaka görmelisiniz.

Tarihi kaleleri, ulusal parkları, masmavi denizi, güzel kumsallarıyla Arnavutluk size huzur verecek, tarihi kilise ve katedralleri, doğal parkları, müze ve sanat galerileri, ayrıca kaliteli kayak merkezlerine düzenlenen kayak turları ile Sofya vaz geçilmezlerinizden biri olacaktır.

Doğa sporlarına ilgi duyanlar için doğal parkurlara sahip el değmemiş doğa güzellikleri ile Karadağ sizi enerjisiyle büyülerken, güzel kordon boyu, Beyaz Kule’si, Selanik Kalesi, kiliseleri ve müzeleri ile Selanik sizi etkisi altına alacaktır.

Enerji dolu, bol heyecanlı mükemmel bir Balkan turu için şu an harekete geçin ve erken rezervasyon kampanyasından mutlaka faydalanın. Şimdiden güzel ve mutlu bir tatil dileriz. 

Balkanlar Hakkında

Balkan turları son dönemin en çok sevilen ve tercih edilen turlarından oldu. Kültürel farklılıkları ve değişik kökenleri ile her daim dikkat çekmiş olan balkanlar özellikle yemekleri ile gidenleri baştan çıkarır. Sizin için de kültürel özelliklerin içerisinde en başta gelen şey yemekleri ve değişik tatları ise araştırmak için doğru yerdesiniz.

Gezinomi adresinde Balkan turları arasında neler var bir göz atalım. Öncelikli olarak gidip de çok beğenilen detaylara göz atalım. Oldukça zengin olan Balkan mutfağında birbirinden değişik lezzetleri tatmak mümkündür. Boşnak ve Makedonların kendilerine özgü yemekleri Dünya mutfağında bile kendilerine yer bulmuştur. Değişik börekleri arasında Boşnak Böreği ve kendilerine özgü çorbaları en çok beğenilenler arasındadır.

Türkiye’ye benzeyen iklimi ile yazları ve sonbaharları sıcak ara ara yağışlı aynı ülkemizde de olduğu gibi kışları kar yağışlı ve ilkbahar ayları da yağmurlu geçer. Balkan turuna çıktığınız zaman bölgede pek çok farklı kültürleri de bir arada yakalamanız mümkündür. Özellikle Kısa Balkan turuna çıktığınız zaman pek çok ülkenin kökeninden gelmiş detayları bulmak mümkün. Kısa Balkan turları Dubrovnik ile başlayarak sırası ile Budva ve Saraybosna’da son bulur. Böylelikle Baştanbaşa Balkan turunu inanılmaz büyüleyici detayları ile yakından gezmiş görmüş olabilirsiniz.

Balkan turlarının hemen ardından seçimlerinizi İtalya Turlarından yana yapabilirsiniz. Yunanistan Turları ya da Makedonya Turları ise bulunduğunuz bölgeye yakınlığı ile değişmektedir. Gezinomi Balkanlar turunun hemen ardından siz de bir sonraki tur için seçimlerinizi hemen yapabilirsiniz.

Hemen Başvurun

Sizi Arayalım
  • Aşağıdaki formu uygun şekilde doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sonrasında bize bilgisini vermiş olduğunuz iletişim kanalı (mail, telefon vb.) üzerinden sizinle iletişime geçelim.

Bir Yorum Yapın