Giriş Yap

Kayıt

Üye olduktan sonra rezervasyon bilgilerini profilinizden görüntüleyebilir, turdan sonra da turla ilgili yorumlarınızı yazıp inceleme puanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Ad*
Soyad*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturduğunuzda JoinTour ve TURSAB Güvencesi ile birlikte olursunuz.

Zaten üye misiniz ?

Giriş Yap

Giriş Yap

Kayıt

Üye olduktan sonra rezervasyon bilgilerini profilinizden görüntüleyebilir, turdan sonra da turla ilgili yorumlarınızı yazıp inceleme puanı verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Ad*
Soyad*
E-Posta*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturduğunuzda JoinTour ve TURSAB Güvencesi ile birlikte olursunuz.

Zaten üye misiniz ?

Giriş Yap

Arabayla Seyehat Edecekler Bunları Unutmamalı

Araba ile Seyehat Etmek (Road Trip)

Arabayla seyahat etmek, toplu ulaşım araçlarını kullanarak seyahat etmeye göre daha eğlencelidir. Araba ile gezide, bir şehirden başka bir şehre kaç saatte gidildiğinden çok, bir şehirden başka bir şehre giderken kaç şehir daha görüldüğü önemlidir. Kaç köyde, kaç kasabada mola verildiği hesaplanır ve seyahatiniz her zaman iki şehirden daha fazla olacaktır. Araba ile seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken bazı işler vardır ki yolda hayat kurtarır diye tabir edilirler. Biz de arabayla seyahat edeceklerin, yanlarına alacakları olmazsa olmazları sizler için sıralıyoruz.

Yeterince su satın alın

Arabayla yolculuk yapacakların, yanlarına alması gereken en önemli şey sudur. Özellikle uzun bir yolculuğa çıkıyorsanız ve gittiğinizi güzergahı ilk defa deneyimleyecekseniz mutlak yanınıza su alın. Her zaman her yerde su alacak yer bulamayabilirsiniz.

Bir haritanız olsun ama nasıl bir harita?

Haritalar, gezginler kurtarıcı melekleridir. Telefonlarınıza güvenip yola çıkmamanızı tavsiye ederiz. Yanınıza alacağınız harita, elinizle açıp bakabileceğiniz, kağıda basılmış bir harita olmasında fayda var. Dünyanın en umulmadık yerinde telefonlarınız çalışmayabilir veya telefonlarınızın şarjı bitebilir. Eski yöntemler aslında hiçbir zaman eskimeyecektir. Bir yere bakmak için şarjınızın dolmasını beklemek veya telefonunuzun harita özelliğinin çalışacağı bir yere gitmeye çalışmaktansa haritalarınızı çıkarın ve işiniz bittikten tekrar katlayın cebinize koyun.

Çok çıkışlı şarj aleti

Günlük yaşamımızın vazgeçilmezleri olan elektronik cihazlarımız, sonsuza kadar çalışmıyor. Enerjileri bitince kapanıyor. Araçlarınızda cihazlarınızı şarj edebileceğiniz ekipmanlarınızı almayı unutmayın. Yol arkadaşınızla kimin daha önce şarj edeceği konusunda bir tartışma yaşamak istiyorsanız da iki çıkışlı şarj aleti almanız faydalı olacaktır.

CD’lerinizi küçümsemeyin

Yolculukların en güzel anlarından biri de seçtiğiniz müzikleri, dağla taşla birlikte dinleyebilmektir. Her ne kadar CD’den müzik dinlemek demode gelse de telefonların mp3 çalarları, şarjlarınızın çabucak bitmesine sebep olacaktır. Ve yolculuk boyunca telefon şarj etmekle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Yapabileceğiniz en iyi şey telefonlarınızı elinizden bırakın ve CD çalara en sevdiğiniz albümü takın. Sırayla şarkıları dinlemenin keyfine varın. Biraz nostalji iyidir, o yüzden teknolojiden uzaklaşmanızda her türlü fayda vardır.

Yemek için molayı uzatın

Lokanta veya restorana gitmek seyahat maliyetinizi yükseltecek hareketlerdendir. Bu yüzden yanınıza atıştırmalık hafif şeyler almanız, sizi hem açlıktan hem de ekonomik krizden kurtaracaktır. Yol kenarlarında fast –food tarzı yiyecekler ise sadece yolculuğunuzun daha sıkıntılı geçmesini sağlayacaktır. Normal bir öğünde dahi fast- food yemenizi tavsiye etmeyiz hele arabayla yolculukta asla bulaşmayın.

Harika bir arkadaş

Arabayla yolculuğun belki de en can alıcı kısmına geldik. İyi bir yol arkadaşından bahsediyoruz. İyi bir yol arkadaşınız olduktan sonra arabanızda susuz da kalsanız, aç da kalsanız çok büyük mesele olmayacaktır. Dinlenilen müzikten, mola verilen restorandan, fotoğraf çekilen manzaralardan kısacası yolculuğun her anında keyif almak istiyorsanız, yanınıza harika bir arkadaş alın.
Hepinize iyi yolculuklar.

Galeri

Daha Fazla Vakit Kaybetmeyin

Hemen bizimle iletişime geçin.

Bir Yorum Yapın